Naším revírem je Oldřichov, naše tempo je setří.

Co na to Fibie

20.06.13 Fíbinkovinky :-)

Jak Arinka předvídala, zazvonila u nás paní pošťačka a přinesla velikánský balík a v něm samozřejmě nový přepravní box do auta. Sakra, zase budeme s Ari cestovat po tmě a nudně.
Budu muset zase vymyslet opatření, jak se dostat z přepravky ven a mít přehled o cestě, ale pár týdnů raději počkám, nebylo by příliš taktní rozervat fungl nový box. Pořádně to promyslím :-)

Jinak doma pomáhám seč mi moje setří síly stačí, dohlížím na to, aby rodinka byla zdravá a fit, všimla jsem si, že panička nějak špatně spí. Tak jsem jí poupravila matraci, v zápalu boje se mi to ovšem trošku vymklo kontrole a tak hodný páníček musel jet koupit matrace nové. Žádného poděkování jsem se nedočkala, ale teď se nám všem spinká mnohem lépe.

V postýlce se válím moc ráda a jednu noc jsem z paničky udělala anděla. Nasoukala jsem se potichoučku k paničce na polštář a protože všichni spinkali, začala jsem z nudy cumlat roh polštáře, takže… za pár vteřin byl roh prokousán a začalo se z něho sypat peří ! Každým mým pohybem peříčka začala létat po posteli a gradovalo to probuzením paničky chcíc si naklepat polštář :-) Takže se z nás staly andělé, samé peříčko jsme byly… potom jsme s paničkou ve tři hodiny v noci luxovaly, převlékaly povlečení a hledaly náhradní polštář, zatímco páníček naštěstí od peří nebyl, zamumlal něco o mé nevychovanosti a spal dál :-)

Taky se mi minulý týden povedlo páníčkovi upravit slamák, který nosí na traktůrek při sekání trávy. Aby mu nebylo vedro, tak jsem vykousala shora velkou díru, kvůli lepšímu větrání. Ovšem můj nápad na zlepšovák funkčnosti klobouku nebyl nikým z rodiny pochopen. Příště musím vymyslet něco geniálnějšího.

S Arinkou milujeme vodu, takže se v letošních vedrech zase dovádíme v našem psím bazénu, který nám byl již konečně nainstalován na zahrádku. Ale ani při procházkách není nouze o vodu, objevily jsme si totiž príma koupání. Tedy prima pro nás, páníkům to zas až tak moc prima nepřijde. Je to totiž úžasná lázeň, bahenní. Řekla bych, že se jedná něco mezi kalištěm pro divoká prasátka a hodně špinavou tůjkou. Vždycky tam vlítneme, osvěžíme se a jdeme dál, ovšem smrduté a špinavé, opravdu jako prasátka. Já mám tu nevýhodu, že na mé bílé srsti je to bahno o hodně víc vidět než na černé Arince. Doma nás sprcha nemine a to i přesto, že sprchu moc rády nemáme. Báječné koupání v naší tůjce si nenecháme ujít na žádné procházce, takže se doma výrazně zvedla spotřebu psích šampónů :-)

Mějte hezké setří léto, až zase provedu nějakou Fíbinkovinku, tak dám vědět :-)
Pac a pusu Fíbinka
jít zpět

Pátek, 24. květen 2024

správa webu