Naším revírem je Oldřichov, naše tempo je setří.

Co na to Viki

02.05.11 Máme doma Tondu !

Může mi prosím někdo štěknout, proč mají naše paničky vždycky v neděli blbé nápady? Připouštím, že jenom některou neděli, minulou neděli byl klid, když Alice a Arinka odjely do Škodíkova za Arinky rodinkou. To byl ráj, řekla bych přímo havaj, ovšem jen do chvíle než páníčkovi volal kamarád, že má pro něho bažanta. Zbystřila jsem a tázavě se dívala na mamku jestli jsem se nepřeslechla. Proč budeme mít bažanta? Vždyť slepičky stačí, kdo to všechno má pořád hlídat. Páníček začal stavět voliéru, panička musela podávat nářadí a kritizovat, to teda fakt dovede. Zatím co Ája s Ari byly stále ještě bůhvíkde. Někdy opravdu žasnu co ta naše Ája dokáže vymyslet. Prý bude na cvičení Arinky. Tss už vidím jak Ája loví bažanta z voliéry a chodí s ním cvičit ha ha...
Bylo rozhodnuto, že bažant se bude jmenovat Tonda. Hlavně se mě neptejte proč. Jsem dost moudrý zvíře, ale některý věci mi hlava nebere.
Po návratu Arinky jsme se u Tondy střídaly, aby nebyl sám. Hlasitě jsme štěkaly a chtěly si s ním povídat, ale páníčci to nechtěli pochopit a pořád nás odvolávali pryč.
Další neděli si holky vzpomněly, že nás budou fotit, vyrazily jsme tedy já, Ari, mamka a Ája na procházku. Focení mě teda ani trochu nebavilo a dávala jsem to dost okatě najevo. No hrůza, jedna hulákala ať sedíme, stojíme, ležíme, druhá ječela, že má v botě bodlák a že kruci už nás neudrží na vodítku, protože my už chtěly lítat a ňuchat. Arince se podařilo vystopovat bažanta, letěla za ním, mě teda mamča (nepřejícná) držela zkrátka, ale Arinka se za chvíli na povel píšťalky vrátila. Bez bažanta.Škoda, že jsem Ari nemohla pomoct, určitě bychom ho uhnaly a Tonda by měl kámoše :-)

Setrům zdar a mějte krásné jaro! Vaše Viki
jít zpět

Pátek, 24. květen 2024

správa webu