Naším revírem je Oldřichov, naše tempo je setří.

Psí život s Ájou

29.05.13 Mezinárodní výstava psů v Litoměřicích

Další výstava se kvapem blížila a my jsme doma s mamkou přemýšlely, co si počít s naší Fíbinkou. Fíbí ve výstavním kruhu vždy velmi zlobila a jediného koho poslechla, byla kamarádka Monika. Jenže poslední dvě absolvované výstavy naopak Fíbí svůj „drajf“ ztratila a chovala se spíše vyplašeně. To se samozřejmě odrazilo na jejím posouzení i na výsledné známce, a nás to mrzelo…

Den před výstavou se na cvičáku mojí sestry Lenky, konal praktický výcvik vystavování psů pod vedením naší oblíbené a uznávané odbornice Lenky Klímové. Vzala jsem Fíbinku a vyrazily jsme si zatrénovat mezi ostatní psiska. Ovšem „Klímovka“ se mnou neměla slitování a „nenechala na mě nit suchou“… prý jsem vystresovaná a dělám spoustu chyb. Prostě nejhroznější panička na světě, co svému psu všechno kazí. Tss, a já si až do této chvíle myslela, že nejstrašnější je naše Fíbinka :-)

25.5.2013, těsně před mými narozeninami, :-) se konala Mezinárodní výstava psů v Litoměřicích. A naše rodinka tam nesměla chybět.

Do kruhu jsem s Fíbí nastupovala plná obav a strachu, ale tentokrát se veselá Fíbinka předvedla skvěle. V mezitřídě si vyběhala Výbornou 1, CAC a tím si naše bláznivka splnila poslední podmínku pro získání titulu Český junior šampión. Musím říct, že to pro mě byl ten nejkrásnější dárek k narozeninám.

Arinka si ve třídě šampiónů vyběhala Výbornou 2, res.CAC. Je to moje pohodářka a na výstavách už ostřílená holka. Obě dvě se navzájem máme zmáknutý a já jí jsem za to neskutečně vděčná.

V závěrečných soutěžích jsme šly s Arinkou ještě zabodovat v chovatelských skupinách, kde jsme s naší psí rodinou získaly krásné druhé místo.

Byla to moc hezká sobota, plná super „setrofilů“ a bylo nám moc fajn. Jsem ráda, že jsem mohla na Slovensko, odkud Fíbí pochází, konečně poslat zprávu o splnění podmínek na Junioršampiona. Bylo nám sděleno, že Fíbinka je PRVNÍM ŠAMPIONEM v chovatelské stanici Z PÁNTIKOV :-) Je snad něco hezčího než svojí radost poslat dál?

PS: Jsou dny, kdy mám pocit, že se z Fíbinky zblázním. Je hodně divoká a neposlušná. Ale ona se pak na mě zakření, vrhne se mi kolem krku a vrazí mi uslintanou pusu. Je natolik chytrá, že ví, že jí vždycky takhle hned všechno špatné odpustím. Jestli chcete zažít podobné pocity, mrkněte na www.zpantikov.webnode.sk. Mají tam ještě dvě volná štěňátka :-)
jít zpět

Pátek, 24. květen 2024

správa webu