Naším revírem je Oldřichov, naše tempo je setří.

Psí život s Ájou

21.06.13 Jak nás Kája v Klatovech zachránila

Národní výstava v Klatovech se kvapem blížila a my doma řešili otázku, jak stihnout v kruzích předvést Arinku a Fíbinku, protože angličtí setři a gordonsetři měli neobvykle kruhy zvlášť a nechtělo se nám spoléhat na to, že to „nějak“ stihneme.

Jak jsem si tak pořád zoufala, moje sestra Lenka dostala ten nejúžasnější nápad… poradila mi, ať do Klatov vezmeme Káju ze cvičáku. Kája s nadšením naší prosbu o pomoc přijala. Několik let se věnuje handlingu a to hlavně psů ve FCI skupině I. a II., takže předvedení setra pro ní byla zcela nová zkušenost.

V sobotu 15.6.2013 v Klatovech panovalo opravdu horké počasí. Přijeli jsme na poslední chvíli a se zděšením jsme zjistili, že angličtí setři mají kruh na zimním stadiónu, kde bylo dost šero a tak nějak ponuro. Okamžitě mě napadlo, že Fíbinka tady ve své kůži určitě nebude, škoda, že nemá kruh na travičce. Já a tatínek jsme nechali mamku, Káju a Fíbinku na pospas osudu ponurého stadionu a pospíchali na sluníčko ke kruhu gordonsetrů.

Čas byl nekonečný a najednou od angličanů přišla zpráva, že Kája s Fíbinkou vyběhaly u paní rozhodčí Dagmar Sitterové V1, CAC a Národního vítěze. Nechtěla jsem tomu věřit a čekala až se holky naše šikovné objeví a výsledek potvrdí. Netrvalo dlouho a všichni jsme se z Fíbinčino a Káji nádherných výsledků radovali společně. Bude to znít jako klišé, ale takovýhle výsledek jsme opravdu nečekali! Tím větší naše radost z Fíbinčina historicky prvního poháru byla a vlastně pořád trvá.

S Arinkou jsme od paní rozhodčí Heleny Dvořákové byly ohodnoceny VD1. Arinka totiž při předvedení pohybu doslova vyžírala poházené pamlsky v kruhu po předešlých psiskách. Za tu její neustávají nezažranost bych jí někdy nejraději nakopla do zadku :-)

Téměř tříhodinová cesta domů probíhala ve veselé náladě. Kája nám vyprávěla co se v kruhu odehrávalo, jak po celou dobu Fíbinka vrtěla ocáskem a prý byla moc hodná setří slečinka. Jsem ráda, že si Fíbinka Káju oblíbila. Vlastně už v autě cestou do Klatov, kde přes můj výslovný zákaz, opustila Fíbinka přepravní bednu a uvelebila se u mamky a Káji na klíně.

Ještě jednou moc děkuji celé naší rodince a hlavně Káje, která nás v Klatovech zachránila :-)
jít zpět

Pátek, 24. květen 2024

správa webu