Naším revírem je Oldřichov, naše tempo je setří.

Psí život s Ájou

17.05.11 Naše první výstava

Na klubovou výstavu Českého pointer a setter klubu do Panenských Břežan jsme vyrazily v neděli ráno, každá z nás s jinou náladou. Já s obavami, že to bude ostuda, Ari s obavami, že se v autě nejspíš pozvrací a mamka jak jinak než bez obav a s těšením se na hezky prožitý den mezi setry. Připouštím, že jsem pořád musela myslet na to, že to nezvládneme, že Ari neposlechne, že neukáže zuby, že při běhání v kruhu bude skákat a dělat blbosti o postoji ani nemluvě. Znám totiž svého psa :o) Asi to byla moje určitá forma obrany. Když se to nepovede, můžu tvrdit: „já to říkala, že jsme sem vůbec chodily“ :-)
Výstava je o čekání, a tak jsme čekaly a mne čekání nebaví, nervy pracovaly a já se občas musela jít s Ari proběhnout abych se uklidnila.
Nějak rychle se to seběhlo a naše mezitřída byla na řadě. Ari nebyla ještě ani ve výstavním vodítku, takže jsem tak nějak automaticky sundala obojek, nasadila výstavní vodítko a snažila se nalepit číslo. Ruce mě neposlouchaly a já se musela sama sobě smát.
V mezitřídě jsme byly jen my a Arinčina sestřička Anabell. Arinka panu rozhodčímu ukázala zuby, měření se bála, ale nakonec ho zvládla a při běhu mě překvapila jak hezky se předvedla. Za pár minut bylo po všem s výsledkem VD1. Anabell dostala VD2 a mě v tu chvíli zamrzelo, že jsme šly do stejné třídy...
Uf zvládly jsme to s poučením, že před výstavou se má trénovat a my trénovaly málo, tuze málo a dobře nám tak :-)
Asi nejvíc z nás třech si výstavu užila moje maminka a já jí děkuju, že je tady a že se na ní můžu ve všem spolehnout. Pak taky děkuju Arince, že mne neustále učí něčemu novému. Čím jsem s tím mým bláznivým setrem déle, tím víc si uvědomuju, že pro mne je to ten nejskvělejší a nejveselejší pes pod sluncem.
V neděli mi nikdo za můj „výstup“ žádného Fíka nedal, bohudík, už jsem na to v svých skoro třiceti letech přece jen velká, ale výstava mi přinesla zkušenost a ta je leckdy lepší než Fík :-)

Fotka,znározňuje náš trénink, při kterém se poukoušíme o nemožné (o postoj) :o)) Ája
jít zpět

Pátek, 24. květen 2024

správa webu